توجه به سئو و یکی از اصلیترین مواردی است که باید در یک وبسایت به آن توجه داشت. ابتدا پیشنهاد می کنم مطلب زیر را مطالعه کنید تا اطلاعات دقیقی از ساختار افزونه های وردپرس در ابتدا بدست آورید. اما اصلا دقت نمی کنند که می تواند درابعاد بزرگ چقدر کوئری ایجاد شود و سرعت پردازش سایت خیلی زیاد شود. اما دقت کنید که mvc معماری برنامه نویسی هست و چندان مربوط به زبان خاصی نیست. از طرفی همانطور که گفتیم طراحی وبسایت کار سادهای نیست برای داشتن یک وبسایت حرفهای چارهای جز یادگیری زبانهای برنامه نویسی ندارید. بهترین آموزش وردپرس به هر حال این مقدار نامحدود نیست. یادخواهیم گرفت که چطور برای نوشته ها موضوع تعریف بکنیم و هر نوشته رو با توجه به موضوع خودش از دیگری جدا کنیم، همچنین با برچسب ها (همون هشتگ) آشنا خواهیم شد و برای نوشتمون برچسب گذاری می کنیم. با این حال، در این دوره سعی بر این بوده که سایتی را بدون دانش کدنویسی راه اندازی و مدیریت کنیم. نکته : پس اگر در حال حاضر از این افزونه فارسی ساز روی سایت خود استفاده می کنید توصیه میکنیم که این افزونه را غیرفعال و از روی وردپرس خود حذف کنید که در ادامه یک افزونه جایگزین برای این منظور به شما معرفی می کنیم.

برای این که کوئری های ایجاد شده در وردپرس را دیباگ کنید. در نیتجه این عمل باعث شد که راحت تر توسعه دهندگان دیگر با کدهای افزونه ارتباط برقرار کرده و براحتی آن را توسعه دهند. اگرچه به هر نسبت که با زبانهای برنامهنویسی چون HTML، CSS، JavaScript و PHP آشنا باشید، قدرت شما در شخصی سازی وردپرس و ایجاد صفحات دلخواهتان افزایش مییابد؛ اما هزاران قالب و افزونهی رایگان در مخزن وردپرس وجود دارند که میتوانند نیاز شما را به کدنویسی به حداقل برسانند. متن باز بودن وردپرس به شما این امکان را میدهد که به کدهای آن دسترسی کامل داشته باشید و در صورت بهرهمندی از دانش برنامهنویسی، بتوانید هرگونه تغییری را در بهترین آموزش وردپرس آن به وجود آورید؛ اما برای نصب و استفاده از وردپرس، هیچ لزومی به یادگیری برنامهنویسی ندارید. برای نصب افزونهها میتوانید به بخش افزونهها و سپس اضافه کردن افزونهی جدید بروید و با استفاده از نوار جستجویی که دارد از بین بیش از ۲۵ هزار افزونهی مختلف به دنبال موردی که نیاز دارید بگردید. اگر یک بلاگ (صفحهای که اخبار و مقالات مختلف در آن قرار میگیرند) نیاز دارید، باید به بخش Posts یا نوشتهها بروید و همهی پستهای مد نظر خود را از این طریق وارد وردپرس کنید. برای حذف آنها میتوانید به نمایش و سپس ابزارکها بروید. اگر به افزونه ووکامرس نگاهی بیاندازید این افزونه برای قرار دادن محصولات از همان جدول Post ها در وردپرس استفاده کرده و زمانی که برای ذخیره داده های سبد خرید و کد های تخفیف نیاز خود را در جداول وردپرس ندید ، یک Table جدید در بانک اطلاعاتی وردپرس ایجاد کرد.

شما در طول روز بارها و بارها با بخش رسانه وردپرس سروکار دارید. افزونه Media Grid چندین کاربرد می تواند داشته باشد، از ایجاد گالری عکس های اینستاگرام شما گرفته تا مهمترین المان های که برای نمونه کار خود نیاز دارید را برای شما طراحی می کند. برای راه اندازی سایت وردپرسی شما باید یک پایگاه داده یا دیتابیس (Database) برای آن ایجاد کنید. اگر شما جزء افرادی هستید که علاقمند به طراحی سایت هستید یا در حال راه اندازی کسب و کار شخصی هستید و میخواهید که سایت شخصی خود را داشته باشید پس از گذراندن این دوره آموزشی خواهید توانست سایت موردنظر خود را راهاندازی کنید یا از طریق طراحی سایت و پشتیبانی برای دیگران، کسب درآمد کنید. همچنین بخش های سئو که برای افزونه های مختلف هستند نیاز به نصب آن افزونه ها دارند تا برای شما نمایش داده شوند . کد بالا را در یکی از افزونه های خود ایجاد کردم.این کد تنها زمانی که در مدیریت هستیم و داخل یکی از صفحات مدیریت دسته بندی یا برچسب ها وردپرس هستیم بارگزاری خواهد شد. شما تنها در صورتی میتوانید یک صفحهی یکتای متفاوت داشته باشید که در هنگام ایجاد برگه، نوع برگه را با توجه به پوستهی انتخابی طوری انتخاب کرده باشید که شبیه به یک بلاگ نباشد. یعنی ایمیل کاربران را برای شما ذخیره می کند و در زمانی که می خواهید از آن استفاده می کنید . یکی از ابهامهایی که برای برخی از افرادی که میخواهند سایتشان را با وردپرس بسازند پیش میآید، این است که آیا طراحی سایت با وردپرس برای پروژههای بزرگ پیشنهاد میشود؟

پس این خیلی منطقی بود که من در همان مرحله ی نصب چک کنم که آیا تابع Curl در سرور فعال هست یا خیر . خودتان یک جدول اضافه کنید و مقادیر خود را در آن قرار دهید. بخش برگهی نوشتهها را به برگهای که در آن پستها یا نوشتهها نمایش داده میشوند اختصاص دهید. یکی از موارد مهمی که در هنگام انتخاب سیستم مدیریت باید به آن توجه کنید، سطح پشتیبانی آن و اطلاعات قابل دسترس، در کشور شماست. مهمترین ابزارهایی که ما قصد داریم در این بخش به توضیح آن بپردازیم ابزار سختی کلمه کلیدی یعنی keyword explorer و همینطور link explorer این شرکت است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید میتوانید به دنبال واژههایی خاص باشید تا بهترین آموزش وردپرس تمهایی به شما نمایش داده شوند که حال و هوای متفاوتی دارند. تگ لاینها عناوینی هستند که با یک فاصله در کنار عنوان صفحات نمایش داده میشوند. پس از وارد کردن این آدرس در مرورگر با صفحه ای روبرو می شوید که باید در آن شناسه و رمز عبور خود را وارد کنید. اولین نکته ای که می بایست در برنامه نویسی افزونه وردپرس رعایت کرد “میزان عدم وابستگی کدها” به دیگر افزونه یا قالب ها در وردپرس هست.زمانی که شما در یک وردپرس که در آن افزونه های زیادی نصب شده اند یا قالبی نصب شده است کار می کنید، احتمال اینکه برخی عوامل روی افزونه شما تاثیر بگذارد بسیار زیاد است. پیدا کردن یک تم خوب زمان نسبتا زیادی از شما میگیرد اما برای منحصر بودن وبسایت به آن نیاز خواهید داشت.

در عصر امروز یکی از روشهای کم هزینه برای تبلیغات، سئو سایت برای موتورهای جستجو است که با برنامه ریزی مناسب میتوانید بدون پرداخت هزینههای چند صد میلیونی مشتریان فراوانی را جذب کنید. روشهای بسیار گوناگون و متنوعی برای نصب وردپرس وجود دارد. اگر قصد دارید به طور پیش فرض موضوع مشابه در همهی پیجها اتفاق بیفتد، به تنظیمات رفته و سپس با رفتن به بخش گفتگو گزینهی «اجازهی گذاشتن دیدگاه برای نوشتههای جدید» را غیر فعال کنید. چطور Transientها را در وردپرس مدیریت و حذف کنید؟ یا بهتره بگم نصب وردپرس روی لوکال هاست با استفاده Xampp رو به شما آموزش میدیم. صفحهی ایستا، ثابت، یکتا یا Static صفحهای به شمار میرود که هرگز تغییر نمیکند. در دسامبر ۲۰۰۵، او شرکت اتوماتیک را معرفی کرد، سرویسی که خدمات میزبانی وبلاگ ارائه میدهد و نرمافزارهای ضد اسپم میسازد. برخی از المانها در وبسایت اهمیت ویژهای دارند که برای داشتن یک سایت خوب باید بدانید که چگونه میتوان آنها را تغییر داد. دلیل اول این است که با این کار شما توسعه افزونه خود را برای توسعه دهندگان دیگر ساده می کنید. البته تمهای وبسایت یاد شده رایگان نیستند به همین دلیل توصیه میکنیم که در ابتدا به دنبال تمهای رایگان باشید.

البته باید توجه داشته باشید که همهی افزونهها یا پلاگینهای وردپرس قابل اعتماد نیستند و برخی از آنها به خاطر نوع کدنویسی که دارند ممکن است دارای حفرههای امنیتی باشند. حالا شاید بخواهید همانطور که در دیجیاتو صفحهی تبلیغات در منوی بالای صفحه مشاهده میشود، برگهی جدید اضافه شدهی شما هم در منو به نمایش در بیاید. در این دوره شما با قالب های پراستفاده و معروف وردپرس آشنا خواهید شد و یادخواهید گرفت چگونه از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. مثلا از طریق این وبسایت میتوانید ۲۷ پوستهی معروف وردپرس را مشاهده کنید. در بیان خیلی ساده، بهترین آموزش وردپرس کافیست فقط این افزونه را نصب کنید و فایل های نام برده شده در بالا را پس از شخصی سازی های دلخواه در پوشه قالب خود قرار دهید و دیگر نگران بروزرسانی های وردپرس و از بین رفتن شخصی سازی های خود بر روی قالب فید سایتتان نباشید. تمامی پروسس های وردپرس در حالت عادی شامل 5 پروسه هست : بخش نمایش وب سایت ، بخش مدیریت ، بخش Admin ajax ، بخش REST API و بخش CRON.شما می توانید در فایل php اصلی افزونه خودتان ابتدا توابعی که مربوط به هر کدام هست را توسط دستورات شرطی جدا کنید و به هر کدام اجازه بارگزاری در جای خودش را بدهید. وارد می شوید و برای اولین کار ورپردس را روی هاست نصب می کنید. این روزها بسیاری از کاربران برای رفتن به وبسایتهای مختلف از موبایل استفاده میکنند که نمایش متفاوتی دارند. در حالتی که از سیستم هوک وردپرس استفاده کنید.

http://gg.gg/wordpress-learn